BİZ KİMİZ - UOSSM Türkiye

BİZ KİMİZ

UOSSM Türkiye

       Uluslararası Tıbbi ve İnsani Yardım Organizasyonları Birliği (Türkiye) (UOSSM Türkiye) bağımsız, kâr amacı gütmeyen,                herhangi bir devletle bağlantısı olmayan, tıp alanında uzmanlaşmış bir yardım kuruluşudur. UOSSM vatandaşlık, etnik                  köken, cinsiyet, din veya siyasi aidiyetten bağımsız olarak krizlerden etkilenen insanların ve toplumların sağlıkla ilgili                  ihtiyaçlarını karşılamak ve refahını desteklemek için kurulmuştur.

       UOSSM kurulduğunda ortaya konulan, ihtiyaç içinde olan insanlara kaliteli tıbbi bakım ve yardım sağlamak, misyonunu                yerine getirmek için doktorlar, sağlık uzmanları ve diğer profesyonellerden oluşan profesyonel bir ağ ile birlikte yönetim              kurulu tarafından yönetilmektedir.

       UOSSM – Türkiye, 2012 yılından bu yana bölgede yaşanan krizlerden etkilenen Suriyeli insanlara/sığınmacılara tıbbi ve              insani yardım ulaştıran ve 2017 yılı itibariyle merkezi İsviçre'de bulunan Uluslararası Tıbbi ve İnsani Yardım                                Kuruluşları Birliğinin (UOSSM-International) üyesidir.

Vizyonumuz

       Herkesin iyi yaşam, sağlık ve mutluluk hakkına sahip olduğu bir dünyaya inanıyoruz.

Görevimiz

       Vatandaşlığa, etnik kökene, cinsiyete, dine veya siyasi tarafgirliğine bakılmaksızın, halihazırda insani afetlerden                etkilenen toplulukların ve gelecekte muhtemel etkilenecek toplulukların sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını ve refahını                    destekleyen projeler hayata geçirmek ve bunları finanse etmek için gayret gösteriyoruz.

Değerlerimiz

 values_copy-2.png

Denetime Açık Olma: Ölçülebilir sonuçlar elde etmek için kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik ahlaki görev ve sorumluluğumuzun farkındayız. Dolayısıyla, destekçilerimize, ortaklarımıza ve her şeyden önce halkımıza şeffaf ve hesap verebilir olmayı umursuyoruz.

Bütünlük: Edindiğimiz kaynakları en iyi şekilde değerlendiriyoruz ve yaptığımız her şeyde en yüksek kişisel dürüstlük, etik davranış ve adalet standartlarına uymaya gayret ediyoruz. Başarılarımız neticesinde örnek gösteriliyoruz ve her zaman halkın yararına hareket etmeyi şiar ediniyoruz.

Tarafsızlık: İnsanlara yönelik çalışmalarımızda tıbbı etik çerçevesinde tarafsızlık taahhüt ediyoruz. Milliyet, etnik köken, cinsiyet, din veya siyasi aidiyetten bağımsız olarak, ihtiyaç sahibi herkese yardımcı oluyoruz.

Güven: Birbirimize saygı duyuyoruz ve temel insan haklarına değer veriyoruz. İlişkilerimizde elde ettiğimiz güven çerçevesinde üzerimize düşeni ve insanlarla aramızda oluşan güven bağını korumak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

İstek: Uluslararası ilkeler ve insani standartlar tarafından belirlenen hizmeti en yüksek kalitede sunmayı taahhüt ediyoruz. 

 

Nerede Çalışıyoruz: 

Faaliyetlerimiz ve programlarımız, Gaziantep'teki merkez ofisimiz tarafından yönetilmekte ve aşağıdaki bölgelerde bulunan 1400'den fazla çalışanımız tarafından deruhte edilmektedir;

THE_MAP__(1).png

 

Türkiye Bölgesi: Gaziantep, Ankara ve Hatay'dan oluşmaktadır.

Kuzey Suriye Bölgesi:  İdlib, Hama, Halep ve Deyr ez-Zor da dahil olmak üzere Suriye'nin Kuzey ve Doğu bölgelerinden oluşuyor.

Güney Bölgesi: Lübnan'da Trablus, Ürdün'de Amman ve Suriye'nin Güney Bölgesi'nde (Homs, Doğu Ghouta, Dar'a, Quneitra ve Şam'ın Güney'i) oluşur.

 

where_we_work.jpg

Uluslararası Tıbbi ve İnsani Yardım Organizasyonları Birliği (Türkiye) (UOSSM Türkiye) bağımsız, kâr amacı gütmeyen, herhangi bir devletle bağlantısı olmayan, tıp alanında uzmanlaşmış bir yardım kuruluşudur.  UOSSM vatandaşlık, etnik köken, cinsiyet, din veya siyasi aidiyetten bağımsız olarak krizlerden etkilenen insanların ve toplumların sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını karşılamak ve refahını desteklemek için kurulmuştur.

UOSSM kurulduğunda ortaya konulan, ihtiyaç içinde olan insanlara kaliteli tıbbi bakım ve yardım sağlamak, misyonunu yerine getirmek için doktorlar, sağlık uzmanları ve diğer profesyonellerden oluşan profesyonel bir ağ ile birlikte yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir.

UOSSM – Türkiye, 2012 yılından bu yana bölgede yaşanan krizlerden etkilenen Suriyeli insanlara/sığınmacılara tıbbi ve insani yardım ulaştıran ve 2017 yılı itibariyle merkezi İsviçre'de bulunan Uluslararası Tıbbi ve İnsani Yardım Kuruluşları Birliğinin (UOSSM-International) üyesidir.